|
|
| Hours |
|
| Temperature (°C) |
| Rain (mm) |
| snowfall (cm) |
| Wind speed (km/h) |
| Gust (km/h) |
| Wind direction |
Daily detailed weather forecast:
day hour |
Thu 09h | Thu 12h | Thu 15h | Thu 18h | Fri 09h | Fri 12h | Fri 15h | Fri 18h | Sat 09h | Sat 12h | Sat 15h | Sat 18h |
| weather |
 slight rain |
 cloudy |
 partly cloudy |
 cloudy |
|
|
|
|
|
|
|
|
| temperature |
5.6 |
5.2 |
5.2 |
5.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wind speed |
21.8 |
11.6 |
5.1 |
24.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| gust speed |
21.3 |
10.5 |
5.8 |
26.7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wind direction |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| rain |
5.1 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| cloud |
66 0 2
|
44 0 1 |
14 2 5 |
57 26 10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wave |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wave |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
wave period (s)
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
wave direction
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Tulajdonság | |
|---|
| continent: | Europe |
| region: | England |
| GPS: | Sz: 55.63875 H: -1.6186 |
| distance: | directly |
| average depth: | 10m |
| maximum depth: | 15m |
| current: | medium (2-4 knot) |
| dive site quality: | standard |
| biointerest: | outstanding |
| hazard: | current |
| big fish: | Nem |
| wreck: | Nem |
| ice: | Nem |
| drift: | Nem |
| lagoon: | Nem |
| cave: | Nem |
| pool: | Nem |
| free diving: | Nem |
| bio interest: | Igen |
| dive training: | Igen |
| children dive: | Nem |
| speleology: | Nem |
| Tulajdonság | |
|---|
| country: | England |
| experience: | CMAS * / OW |
| availability: | by boat |
| easy to find?: | easy to find |
| Average depth: | 32.8ft |
| maximum depth: | 49.2ft |
| visibility: | good ( 10 - 30 m) |
| experience: | CMAS * / OW |
| activities: | Marine biology, First dive, Dive training, Photography |
| depth: | Nem |
| reef: | Nem |
| fresh water: | Nem |
| ambiance: | Nem |
| shark: | Nem |
| shallow: | Nem |
| wall: | Nem |
| snorkeling: | Nem |
| photography: | Igen |
| night dive: | Nem |
| first dive: | Igen |
| orientation: | Nem |
Copyright © Weather4sport.com 2016