|
|
| Hours |
|
| Temperature (°C) |
| Rain (mm) |
| snowfall (cm) |
| Wind speed (km/h) |
| Gust (km/h) |
| Wind direction |
Daily detailed weather forecast:
day hour |
Thu 09h | Thu 12h | Thu 15h | Thu 18h | Fri 09h | Fri 12h | Fri 15h | Fri 18h | Sat 09h | Sat 12h | Sat 15h | Sat 18h |
| weather |
 overcast |
 overcast |
 cloudy |
 overcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
| temperature |
21 |
21 |
22.1 |
22.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wind speed |
22.4 |
18.8 |
17.2 |
18.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| gust speed |
34.2 |
22 |
18.7 |
19.9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wind direction |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| rain |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| cloud |
0 0 88
|
0 0 80 |
0 0 69 |
0 0 84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wave |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wave |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
wave period (s)
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
wave direction
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Tulajdonság | |
|---|
| continent: | Africa |
| region: | Madeleine islands |
| GPS: | Sz: 14.6507833333333 H: -17.4738166666667 |
| distance: | more than 30 minutes boat trip |
| alternative name: | Snake islands |
| Average depth: | 49.2ft |
| maximum depth: | 82ft |
| visibility: | good ( 10 - 30 m) |
| experience: | for everyone |
| activities: | marine biology, orientation |
| big fish: | Nem |
| wreck: | Nem |
| ice: | Nem |
| drift: | Nem |
| lagoon: | Nem |
| cave: | Nem |
| pool: | Nem |
| free diving: | Nem |
| bio interest: | Igen |
| dive training: | Nem |
| children dive: | Nem |
| speleology: | Nem |
| Tulajdonság | |
|---|
| country: | Senegal |
| experience: | mindenkinek ajánlott |
| availability: | by boat |
| easy to find?: | easy to find |
| average depth: | 15m |
| maximum depth: | 25m |
| current: | low (1 knot) |
| dive site quality: | standard |
| biointerest: | interesting |
| depth: | Nem |
| reef: | Nem |
| fresh water: | Nem |
| ambiance: | Nem |
| shark: | Nem |
| shallow: | Nem |
| wall: | Nem |
| snorkeling: | Nem |
| photography: | Nem |
| night dive: | Nem |
| first dive: | Nem |
| orientation: | Igen |
Copyright © Weather4sport.com 2016