|
|
| Hours |
|
| Temperature (°C) |
| Rain (mm) |
| snowfall (cm) |
| Wind speed (km/h) |
| Gust (km/h) |
| Wind direction |
Daily detailed weather forecast:
day hour |
Thu 09h | Thu 12h | Thu 15h | Thu 18h | Fri 09h | Fri 12h | Fri 15h | Fri 18h | Sat 09h | Sat 12h | Sat 15h | Sat 18h |
| weather |
 overcast |
 overcast |
 overcast |
 cloudy |
|
|
|
|
|
|
|
|
| temperature |
4.9 |
4.9 |
5 |
5.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wind speed |
10.5 |
18.7 |
32.4 |
44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| gust speed |
9.7 |
19.1 |
32.8 |
45.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wind direction |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| rain |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| cloud |
95 0 2
|
97 33 43 |
24 75 7 |
27 50 37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wave |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wave |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
wave period (s)
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
wave direction
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Tulajdonság | |
|---|
| continent: | Europe |
| region: | Scotland |
| GPS: | Sz: 58.8914333333333 H: -3.1666 |
| distance: | 30 minutes boat trip |
| average depth: | 30m |
| maximum depth: | 43m |
| current: | medium (2-4 knot) |
| dive site quality: | excellent |
| biointerest: | interesting |
| activities: | photography |
| depth: | Igen |
| reef: | Nem |
| fresh water: | Nem |
| ambiance: | Nem |
| shark: | Nem |
| shallow: | Nem |
| wall: | Nem |
| snorkeling: | Nem |
| photography: | Igen |
| night dive: | Nem |
| first dive: | Nem |
| orientation: | Nem |
| Tulajdonság | |
|---|
| country: | England |
| experience: | CMAS *** / Rescue |
| availability: | by boat |
| easy to find?: | easy to find |
| Average depth: | 98.4ft |
| maximum depth: | 141.1ft |
| visibility: | good ( 10 - 30 m) |
| experience: | CMAS *** / Rescue |
| dive type: | wreck, deep |
| hazard: | depth |
| big fish: | Nem |
| wreck: | Igen |
| ice: | Nem |
| drift: | Nem |
| lagoon: | Nem |
| cave: | Nem |
| pool: | Nem |
| free diving: | Nem |
| bio interest: | Nem |
| dive training: | Nem |
| children dive: | Nem |
| speleology: | Nem |
Copyright © Weather4sport.com 2016