|
|
| Hours |
|
| Temperature (°C) |
| Rain (mm) |
| snowfall (cm) |
| Wind speed (km/h) |
| Gust (km/h) |
| Wind direction |
Daily detailed weather forecast:
day hour |
Thu 09h | Thu 12h | Thu 15h | Thu 18h | Fri 09h | Fri 12h | Fri 15h | Fri 18h | Sat 09h | Sat 12h | Sat 15h | Sat 18h |
| weather |
 strong intensity rain |
 strong intensity rain |
 strong intensity rain |
 strong intensity rain |
|
|
|
|
|
|
|
|
| temperature |
27.1 |
27 |
27.2 |
27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wind speed |
40.9 |
36.7 |
35.6 |
38.6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| gust speed |
46.1 |
41.4 |
40.3 |
42.9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wind direction |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| rain |
36.9 |
40.8 |
42.9 |
44.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| cloud |
29 100 100
|
34 94 100 |
24 31 98 |
20 18 90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wave |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wave |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
wave period (s)
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
wave direction
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Tulajdonság | |
|---|
| continent: | Australia |
| region: | QLD |
| GPS: | Sz: -15.5205666666667 H: 145.78175 |
| distance: | more than 30 minutes boat trip |
| average depth: | 15m |
| maximum depth: | 40m |
| current: | low (1 knot) |
| dive site quality: | excellent |
| biointerest: | interesting |
| activities: | Marine biology, Snorkeling / Free diving, Photography |
| depth: | Igen |
| reef: | Igen |
| fresh water: | Nem |
| ambiance: | Nem |
| shark: | Igen |
| shallow: | Nem |
| wall: | Igen |
| snorkeling: | Igen |
| photography: | Igen |
| night dive: | Nem |
| first dive: | Nem |
| orientation: | Nem |
| Tulajdonság | |
|---|
| country: | Australia |
| experience: | CMAS * / OW |
| availability: | by boat |
| easy to find?: | easy to find |
| Average depth: | 49.2ft |
| maximum depth: | 131.2ft |
| visibility: | good ( 10 - 30 m) |
| experience: | CMAS * / OW |
| dive type: | Wall, Deep, Sharks, Reef |
| hazard: | depth, current |
| big fish: | Nem |
| wreck: | Nem |
| ice: | Nem |
| drift: | Nem |
| lagoon: | Nem |
| cave: | Nem |
| pool: | Nem |
| free diving: | Igen |
| bio interest: | Igen |
| dive training: | Nem |
| children dive: | Nem |
| speleology: | Nem |
Copyright © Weather4sport.com 2016