|
|
| Hours |
|
| Temperature (°C) |
| Rain (mm) |
| snowfall (cm) |
| Wind speed (km/h) |
| Gust (km/h) |
| Wind direction |
Daily detailed weather forecast:
day hour |
Thu 09h | Thu 12h | Thu 15h | Thu 18h | Fri 09h | Fri 12h | Fri 15h | Fri 18h | Sat 09h | Sat 12h | Sat 15h | Sat 18h |
| weather |
 overcast |
 cloudy |
 partly cloudy |
 partly cloudy |
|
|
|
|
|
|
|
|
| temperature |
8 |
10.2 |
9.9 |
8.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wind speed |
17.8 |
16.4 |
12.7 |
8.6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| gust speed |
21.3 |
18.4 |
12.6 |
8.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wind direction |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| rain |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| cloud |
88 0 1
|
56 1 0 |
20 0 6 |
23 12 8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wave |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| wave |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
wave period (s)
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
wave direction
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Tulajdonság | |
|---|
| continent: | Europe |
| region: | England |
| GPS: | Sz: 51.4592666666667 H: -0.5475 |
| distance: | directly |
| average depth: | 10m |
| maximum depth: | 15m |
| current: | low (1 knot) |
| dive site quality: | good |
| biointerest: | interesting |
| activities: | Marine biology, Night dive, First dive, Dive training |
| depth: | Igen |
| reef: | Nem |
| fresh water: | Igen |
| ambiance: | Nem |
| shark: | Nem |
| shallow: | Nem |
| wall: | Nem |
| snorkeling: | Nem |
| photography: | Nem |
| night dive: | Igen |
| first dive: | Igen |
| orientation: | Nem |
| Tulajdonság | |
|---|
| country: | England |
| experience: | mindenkinek ajánlott |
| availability: | from shore |
| easy to find?: | easy to find |
| Average depth: | 32.8ft |
| maximum depth: | 49.2ft |
| visibility: | medium ( 5 - 10 m) |
| experience: | for everyone |
| dive type: | Fresh water, Wreck, Deep |
| hazard: | depth |
| big fish: | Nem |
| wreck: | Igen |
| ice: | Nem |
| drift: | Nem |
| lagoon: | Nem |
| cave: | Nem |
| pool: | Nem |
| free diving: | Nem |
| bio interest: | Igen |
| dive training: | Igen |
| children dive: | Nem |
| speleology: | Nem |
Copyright © Weather4sport.com 2016